Muzeum jako żywo

w każdy czwartek wakacji w godz. 11.00-17.00

Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie zaprasza na czwartkowe spotkania pt. „Muzeum Jako Żywo”, jest to propozycja przywołania obrazu życia codziennego na dawnej wsi pomorskiej. W każdy czwartek wakacji, w Swołowie – jednej z najpiękniejszych wsi na Pomorzu – czas cofnie się do początku XX wieku i wskrzeszone zostaną zapomniane rzemiosła. Każdy, kto odwiedzi tego dnia muzeum, podczas zwiedzania naszych budynków i wystaw, będzie mógł spróbować swoich sił w malarstwie na szkle, wycinaniu tradycyjnej wycinanki, praniu na tarze, drukowaniu tkanin, jak również będzie mógł popracować w warsztacie stolarskim, albo wziąć udział w zajęciach muzycznych lub pracach zielarskich.

W zagrodzie Albrechtów w kuchni będzie się unosił zapach drożdżowych racuszków, chleba na zakwasie, w oborze na dzieci będą czekać zwierzęta gospodarskie (konie, owce, kaczki, kury, gęsi) i zabawa na wiejskim placu zabaw.

Ponadto w te dni na terenie muzeum wystawiać się będą artyści ludowi i rękodzielnicy.

Zapraszamy również do obejrzenia naszej najnowszej wystawy czasowej „Nie-zabawki” – rzeźby Piotra Rogalińskiego

Uwaga! tematy i zakres warsztatów i pokazów w poszczególne czwartki mogą się różnić. O aktualnych atrakcjach będziemy informować na naszym FB https://www.facebook.com/Muzeumwswolowie przed każdym czwartkiem.