Dziecięca Zagroda – malowane ptaki

Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie zaprasza 20 i 21 lipca (sobota i niedziela) w godz. 11.00-16.00 na coroczne pomorskie święto wszystkich dzieci – „Dziecięcą Zagrodę”, czyli edukacyjno-artystyczne spotkania z rzemiosłem, teatrem, śpiewem, wiejskimi zabawami, na podróż do przeszłości – do dzieciństwa na wsi! Tematem tegorocznego spotkania są „Malowane ptaki”.

W trakcie zabawy poznamy jakie miejsce mają ptaki w polskim folklorze. Doświadczymy piękna polskich tradycji związanych z ptasimi śpiewami, zabawami i rzemiosłem nawiązującym do ptasiej symboliki.

Podczas spotkania w ogrodzie własnoręcznie wykonamy:

– koguciki ze słomy

– bociany z gałganków

– poduszki dla lalek z piórami, do których wcześniej podrzecie pióra gęsi

– drewniane sowy na warsztacie stolarskim

– ptaszki na patyczkach zdobiące korowaj

O godzinie 13.00 zapraszamy na spektakl WSZYSTKO PTACTWO TAŃCUJE w wykonaniu teatru Mozaika. Polska muzyka tradycyjna na żywo, ptasie wesele i tańce przy dźwiękach żywiołowych polskich polek, wiwatów i zabaw tanecznych granych na dwoje par skrzypiec i bęben obręczowy. Słowem, żywiołowe spotkanie z polskimi tradycjami utkane z ptasich historii

Ponad to odwiedzimy kury w kurniku i wybierzemy jajka. Skosztujemy racuchy smażone na piecu kaflowym. Na jarmarku zakupimy regionalne rękodzieło, zabawki i lokalne produkty kulinarne, a w Gospodzie – w Spiżarni w kratę zasmakujemy się w wykwintnej kuchni pomorskiej.

Cały dzień zabaw i gier w ogrodzie wypełnionym wielkoformatowymi replikami dawnych polskich zabawek tradycyjnych.

Bilety wstępu 10 zł (normalny), 8 zł (ulgowy), dzieci do lat 7 bezpłatnie.