Muzeum jako żywo

Muzeum jako Żywo w każdy czwartek wakacji

Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie zaprasza na czwartkowe spotkania pt. „Muzeum Jako Żywo”, jest to propozycja przywołania obrazu życia codziennego na dawnej wsi pomorskiej. W każdy czwartek wakacji, w Swołowie – jednej z najpiękniejszych wsi na Pomorzu – czas cofnie się do początku XX wieku i wskrzeszone zostaną zapomniane rzemiosła. Każdy, kto odwiedzi tego dnia muzeum będzie mógł spróbować swoich sił w praniu na tarze, tkaniu na krosnach, drukowaniu tkanin, tkaniu krajek, pieczeniu chleba.. będzie można popracować w warsztacie stolarskim, albo wziąć udział w zajęciach muzycznych i zielarskich.

W domu Albrechtów w zagrodzie nr 8 na kuchni kaflowej smażymy racuchy, a na dzieci czekają tu zwierzęta (konie, owce, kaczki, kury, gęsi) oraz prace w gospodarstwie tj. młócenie zboża, cięcie sieczki i inne. Ponadto w te dni na terenie muzeum wystawiać się będą artyści ludowi i rękodzielnicy.