ZLOT WOZÓW STRAŻACKICH

Zagroda Inicjatyw Twórczych w Swołowie zaprasza na I edycję Zlotu Wozów Strażackich w Swołowie, który odbędzie się 3 maja (środa) w godzinach 10.00-16.00!

Na miejscu zaprezentowanych zostanie ponad 40 wozów strażackich, zarówno tych zabytkowych, jak i nowych. Nie zabraknie licznych pokazów strażackich oraz wydarzeń towarzyszących dla dzieci i dorosłych.

W programie m.in.:

• prezentacja pojazdów pożarniczych w szyku,
  • udział Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej „Gdańsk”,
  • udział Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego „Słupsk”,
  • udział Specjalistycznej Grupy Ratownictwa-Nurkowego „Ustka”,
  • udział Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Słupsku z podnośnikiem mechanicznym,
  • suwnica do symulacji uderzenia autem w pasach,
  • namiot z pierwszą pomocą w technologii VR,
  • certyfikowany tor przeszkód CTIF,
  • strażacka zumba (grupa Iskierki),
  • występy artystyczne młodzieży strażackiej z Gminy Słupsk,
  • występ Orkiestry Dętej Gminy Słupsk,
  • strefa dla dzieci (wyjątkowe dmuchańce strażackie, tarcze i hydronetki, mobilny symulator zagrożeń pożarowych)
  • wystawa konkursu plastycznego pn. „Strażak Superbohater”.

Wydarzenie rozpocznie się Mszą Świętą w Kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Swołowie o godzinie 9:45.

W trakcie wydarzenia zaprezentowane zostaną pojazdy pożarnicze będące w dyspozycji w następujących jednostkach: JRG nr 1 Słupsk, JRG nr 2 Słupsk, JRG nr 3 Ustka, OSP Bukówka, OSP Gałęzinowo, OSP Jezierzyce, OSP Kusowo, OSP Strzelinko, OSP Strzelino, OSP Swołowo, OSP Luzino, OSP Wiklino, OSP Włynkowo, OSP Straszewo, OSP Sierakowo, OSP Duninowo, OSP Siecie, OSP Gardna Wielka, OSP Potęgowo, OSP Żukowo, OSP Korzybie, Centrum Marynarki Wojennej w Ustce także zabytkowe wozy i sikawki będące w dyspozycji Fortu Marian, Muzeum Kultury Ludowej w Swołowie, OSP Luzino, OSP Straszewo.

Impreza została objęta patronatami:

• Patronatem Honorowym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji
  • Patronatem Honorowym Posła na Sejm RP- Piotra Müllera
  • Patronatem Honorowym Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha
  • Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka
  • Patronatem Starosty Słupskiego Pawła Lisowskiego
  • Patronatem Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP nadbrygadiera Piotra Sochy.

Czynny udział w wydarzeniu wezmą funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku.

Za wsparcie wydarzenia dziękujemy sponsorom:

• firmie Aerosol Service,
  • firmie Markos,
  • firmie Columbus Ustka,
  • firmie Grand Lubicz Uzdrowisko Ustka.

Partnerami wydarzenia są Fundacja Strażacy Wielkopolski oraz Kaszubska Galeria Strażacka.

Organizatorami wydarzenia są: Zagroda Inicjatyw Twórczych w Swołowie, Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk, Gmina Słupsk, OSP Swołowo, Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie oraz Komenda Miejska PSP w Słupsku.

Wydarzenie zostało objęte patronatami medialnymi: Głosu Pomorza i Gp24 oraz Radia Słupsk.