Szparagowe Święto 10-11 czerwca

W dniach 10 i 11 czerwca Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie oraz Gospoda pod Wesołym Pomorzaninem zaprasza na biesiadę na zakończenie sezonu szparagowego!

Impreza plenerowa organizowana w zagrodzie Zagrody nr 8 w Swołowie. Kiedyś to warzywo uchodziło za ekskluzywne, dostępne jedynie dla zamożnych, dziś jest jednym z najsmaczniejszych i najbardziej popularnych kulinarnych symboli wiosny. Czerwiec jest najlepszym czasem, aby kupić dobre, świeże i smaczne szparagi. Wykorzystaj sezon na szparagi!

Zapraszamy zarówno miłośników szparagów, jak i wszystkich tych, którzy nie odkryli jeszcze smaku tych wspaniałych warzyw. Głównym celem imprezy jest popularyzacja szparagów – warzywa, które dawniej było powszechnie wykorzystywane w kuchni na Pomorzu, jednak w ostatnich latach niesłusznie zapomnianego. 

Podczas wydarzenia lokalni pasjonaci kulinariów i koła gospodyń wiejskich zaprezentują swoje dania i przetwory ze szparagów m.in. zupy szparagowe, szparagi grillowane, smażone, pieczone w różnych wariacjach kulinarnych.

Zapraszamy na szparagową biesiadę w Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie.

W programie również: kiermasz rękodzieła, biesiada z muzyką, pokazy kulinarne!

Wydarzenie odbędzie się w ogrodzie Zagrody nr 8 w sobotę i niedzielę w godzinach 10-16! Wstęp na imprezę 10 zł.

Zgłoszenia stoisk:

  • gastronomia (szparagi świeże, dania ze szparagów) tel. 785 993 597 Joanna Gołofit
  • rękodzieło i inne tel. 608142690 Anna Uszyńska

WYDARZENIE ZOSTAŁO OBJĘTE HONOROWYM PATRONATEM MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO MIECZYSŁAWA STRUKA!