Majówka w Swołowie!

Długi weekend w Swołowie odbędzie się pod hasłem „Muzeum jako żywo!”

Coroczne wakacyjne wydarzenie, tym razem zaprezentujemy również w długi majowy weekend. Przez cały dzień odbywać się będą pokazy i warsztaty muzealne związane z życiem i pracą na dawnej pomorskiej wsi, które wzbogacą zwiedzanie naszego muzeum.

Kupując bilet wstępu, na niemalże każdej wystawie, zobaczymy jak artefakty ożyły.

Każdy, kto odwiedzi w tych dniach muzeum będzie mógł spróbować swoich sił w drukowaniu tkanin drewnianymi stemplami, malowaniu na szkle, pracy w warsztacie stolarskim, czy wziąć udział w zajęciach muzycznych, zrobić samodzielnie zabawkę z siana i ziół oraz zobaczyć pracę kowala w zabytkowej kuźni.
W domu Albrechtów w zagrodzie nr 8 na kuchni kaflowej wspólnie coś ugotujemy. Zjeść będzie można pieczony w piecu chlebowym nasz wyśmienity domowy chleb i smażone na fajerkach racuchy.

Na dzieci czekają zwierzęta (konie, owce, kaczki, kury, gęsi) oraz prace w gospodarstwie tj. młócenie zboża, cięcie sieczki, czesanie konia i inne.

W tych daniach muzealny ogród zamieni się w etno plac zabaw – miejsce niezwykłej podróży do przeszłości wśród drewnianych zabawek.

Dodatkowo, kiermasz rękodzieła i najlepszych regionalnych produktów ekologicznych (Zagroda nr 8 )

Gospoda przygotowała wiosenne menu m.in. z gęsiną i szparagami (Zagroda nr 8 )

W Zdrowej Strefie Rybackiej rybna uczta z pieca! (Zagroda nr 9)

3 maja (piątek) – Zlot Wozów Strażackich w Zagrodzie Inicjatyw Twórczych (Zagroda nr 5)

Zapraszamy na sielski wiejski długi weekend w Swołowie!