Gęsina na Św. Marcina na wynos

Mimo iż w tym roku święto gęsiny w muzeum w Swołowie się nie odbędzie, nie zapominamy o sarym przysłowiu „Na Świętego Marcina najlepsza (pomorska) gęsina”. W ramach wsparcia, zachęcamy do zakupu od naszych zaprzyjaźnionych rolników hodujących gęsi z wolnego wybiegu. Przy okazji można zakupić również przetwory, smalec, jajka itd.

Artur Kupisiński, Zębowo, tel. 692 191 460 – surowe gęsi, pasztety, wędliny, półgęsek

Anna Bokacz, Golęcino, tel. 600 823 319 – gęsi z wolnego wybiegu

Wioletta Kotecka, Potęgowo, tel. 503 764 061 – gęsi, pasztety, pierogi na zamówienie

W Swołowie działa również Gospoda, która w swojej ofercie posiada wyroby z gęsi: pasztety, kiełbasy, smalec, półgęski i in. Wszystkie wytwarzane na miejscu wędliny są przygotowywane według tradycyjnych receptur, wędzone naturalnie prawdziwym dymem. Gotowe dania z gęsiny na wynos będzie można kupić w dniach 11-15 listopada na miejscu (Swołowo 8). Przez cały rok działa sklepik online: