EtnoBaltica

W pierwszym tygodniu lipca, w Swołowie – stolicy krainy w kratę, odbędzie się 3. Festiwal Twórczości Ludowej EtnoBaltica. Wydarzenie jest przestrzenią tętniącej energii  folkloru, pełną różnych form sztuki oraz skupiającą miłośników polskiej kultury. Miejsce to zamieni się w wielobarwny tygiel tradycji poprzez ożywiające rytmy muzyki ludowej wraz z wystrojem i artystami. Celem eventu jest ocalenie od zapomnienia tradycji ludowych. Festiwal jestokazją do zapoznania się z różnymi sposobami patrzenia na folklor i metodami jego przedstawiania na scenie.

Tegoroczna edycja to trzy dni świętowania z najznakomitszymi zespołami kultywującymi polską muzykę ludową w najczystszej postaci. Do tańca zagrają takie zespoły, jak Wowakin Trio, Tęgie Chłopy, Janusz Prusinowski czy Adam Strug. Oprócz koncertów i potańcówek będzie można wziąć udział w panelu dyskusyjnym, warsztatach tańca ludowego z Piotrem Piszczatowskim oraz warsztatach śpiewu pieśni tradycyjnych z Pawłem Grochockim i Ewą Grochowską.  Na warsztaty złożą się praca nad prawidłową techniką śpiewu otwartym głosem, naturalną emisją, czy wykonawstwem i ekspresją polskich pieśni tradycyjnych. Nie zabraknie także przestrzeni dla najmłodszych czyli „Etno Wioski Dziecięcej”, która będzie festiwalowym azylem, przygotowanym w konwencji folkowego relaksu i etno-animacji. Oprócz festiwalu odbędą się wydarzenia towarzyszące czyli bieg po owalnicy „Swołowska Mila” oraz „Etno rajd rowerowy” przy współpracy ze stowarzyszeniem „Szprycha”.

Daj się ponieść naturze i muzyce. Weź głęboki oddech. Zatańcz. Czekamy na Ciebie. 2-4 lipca 2021, Zagroda nr 15- Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie.

Zakup biletów w serwisie kupbilecik.pl:

https://www.kupbilecik.pl/szukaj/?q=etnobaltica&qt=&qw=&qs=&qo=ASC&qn=1

W ofercie jest możliwość zakupu biletu na każdy dzień osobno lub karnet trzydniowy, który obejmuje wejście na teren festiwalu przez cały czas trwania wydarzenia.

Więcej o wydarzeniu:

Przyłącz się do wydarzenia na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/2564698557172065/?active_tab=discussion

Źródło: Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk