Zaplanuj wizytę

W związku z trwającym stanem epidemii covid-19 zwiedzanie muzeum odbywa się przy zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa oraz obowiązującego na ten czas regulaminu. Przed wejściem do muzeum należy zdezynfekować ręce, podczas pobytu na terenie muzeum i we wnętrzach obiektów należy zasłaniać usta i nos oraz zachować odległość 1,5 m od innych zwiedzających.

Adres dla zwiedzających:
Swołowo 15, 76-206 Słupsk
tel. 59 811 94 10 lub 59 832 48 97

Swołowo położone jest na zachodnich krańcach Województwa Pomorskiego. 14 km na północny-zachód od Słupska, w odległości około 13 km od linii brzegowej Morza Bałtyckiego.

Do wsi można dojechać z dwóch stron: drogą Słupsk – Darłowo, skręcając na krzyżówce zgodnie z kierunkowskazem na Swołowo, należy jechać ok. 1 km lub jadąc drogą krajową nr 6 Słupsk – Szczecin – 7 km za Słupskiem skręcić zgodnie z kierunkowskazem na Swołowo, należy jechać główną drogą przez 8 km.

Parking

Od strony drogi Darłowskiej znajduje się parking przy wjeździe do Swołowa – tam najlepiej zostawić samochód i dalej poruszać się pieszo.
Wjeżdżając do Swołowa od strony drogi nr 6, parking znajduje się przy muzealnych zagrodach.

Swołowo dzięki zachowanemu układowi przestrzennemu tzw. owalnicy można obejść dookoła i wyjść w tym samym miejscu z którego się wyrusza.