Plener kowalski

16-17-18 sierpnia 2024

Wydarzenie organizowane na terenie Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie wspólnie ze Stowarzyszeniem „Forum Kowalskie”. To wyjątkowe spotkanie nowego pokolenia polskich kowali. Kowale podczas trzech dni, wykuwają wspólnie oraz indywidualnie przedmioty codziennego użytku oraz ozdoby.

Miłośnicy kowalstwa będą mogli zobaczyć pracę kilkudziesięciu kowali, którzy przyjadą do Swołowa z całej Polski. Muzealna kuźnia stanie się wtedy najgorętszym miejscem na Pomorzu. Oprócz pokazu pracy kowali, będzie można zobaczyć wyroby kowalstwa artystycznego, kowalskie pokazy, podkuwanie konia, różne techniki, sposoby kucia metalu. Przez cały czas trwania imprezy będą stoiska innych twórców ludowych, lokalnych producentów ekożywności, rybka, gęsina oraz grill w ogrodzie.