Jarmark Bożonarodzeniowy

Impreza handlowa organizowana w okresie przedświątecznym w sercu Krainy w kratę – muzeum w Swołowie – nawiązuje się tradycyjnych jarmarków adwentowych. Kiermasz rękodzieła regionalnych twórców, to wydarzenie, na którym można kupić rozmaite ozdoby świąteczne i niepowtarzalne prezenty. Swoją smakowitą ofertę prezentują także koła gospodyń wiejskich – gorący bigos, barszcz z uszkami, pierogi z kapustą i grzybami, aromatyczne grzane wina. Na stół świąteczny natomiast zakupić można świeżą rybę, staropolski piernik dojrzewający, zakwas buraczany, domowe przetwory, swojską kiełbasę, rozgrzewające nalewki i wiele, wiele innych produktów.

Podczas Jarmarku odbywają się również warsztaty muzealne, podczas których wykonujemy tradycyjne ozdoby choinkowe ze słomy i papieru oraz inne dekoracje np. z wosku pszczelego.