Muzeum jako żywo

każdy czwartek lipca i sierpnia

W każdy czwartek wakacji proponujemy Państwu atrakcyjną formę spędzania wakacji.

Raz w tygodniu będzie można odbyć podróż w czasie i spotkać się z ożywionymi reliktami minionego wieku. Zapraszamy do Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie na niezapomnianą przygodę.

Prezentujemy tu pokazy i warsztaty muzealne związane z życiem i pracą na dawnej pomorskiej wsi.

Każdy, kto odwiedzi tego dnia muzeum będzie mógł spróbować swoich sił w praniu na tarze, tkaniu na krosnach, drukować tkaniny, tkać krajki, piec chleb, pisać gęsim piórem, popracować w warsztacie stolarskim, albo samodzielnie zrobić lalkę motankę, czy wziąć udział w zajęciach muzycznych lub pracach zielarskich.

W domu Albrechtów w zagrodzie nr 8 na kuchni kaflowej smażymy racuchy, robimy masło i pieczemy nasz wyśmienity domowy chleb.

Na dzieci czekają tu zwierzęta (konie, owce, kaczki, kury, gęsi) oraz prace w gospodarstwie tj. młócenie zboża, cięcie sieczki i inne.