Dziecięca Zagroda

20-21 lipca 2024

W trzeci weekend lipca zapraszamy do naszego ogrodu w Zagrodzie nr 8.

Dziecięca Zagroda w muzeum, to edukacyjno-artystyczne spotkania z bajkami, rzemiosłem, teatrem, śpiewem, wiejskimi zabawami. Coroczna Dziecięca Zagroda, to podróż do świata bajek i spotkania z dziecięcą przeszłością na Pomorzu. To zawsze niezapomniana przygoda dla najmłodszych, a dla rodziców niezwykła podróż do przeszłości.

W krainie „Dawno, dawno temu” czekać będą na najmłodszych różne atrakcje: etnoplac zabaw, piknik, dziecięce koncerty i muzyka, zabawy w ogrodzie, teatr lalek, czyli przedstawienia z bogactwem uniwersalnej mądrości ludowej ukazane przy pomocy różnych form teatru lalek, tradycyjnych zabawek, instrumentów muzycznych oraz pieśni. Przez cały dzień trwa kiermasz rękodzieła i zabawek.

Jest to wydarzenia adresowane do rodzin i do osób ze wszystkich grup wiekowych. Nasze wydarzenie uczy poprzez zabawę, oswaja z przestrzenią muzealną i pokazuje wszystko to, co w dawnym życiu na wsi najciekawsze, a jednocześnie buduje poczucie tożsamości poprzez kontakt z żywym dziedzictwem kulturowym.

W scenerii ogrodu owocowowarzywnego w zabytkowej zagrodzie z XIX wieku w muzeum zaprezentowane zostaną prace, przypominające dawne zajęcia ludności wiejskiej na Pomorzu.