SWOŁOWO

Położenie

Swołowo położone jest 14 km na północny-zachód od Słupska (administracyjnie przynależy do Gminy Wiejskiej Słupsk.), na zachodnich krańcach województwa pomorskiego, w odległości około 13 km od linii brzegowej Morza Bałtyckiego. Wieś leży na uboczu, około kilometr od drogi Słupsk-Darłowo. Na północy i zachodzie graniczy z Krzemienicą, na południowym-zachodzie z Pieszczem, na południu z Gacią, a na wschodzie z Bruskowem Małym.

Do wsi można dojechać z dwóch stron - jadąc wspomnianą wyżej główną drogą Słupsk - Darłowo skręcamy na krzyżówce zgodnie z kierunkowskazem na Swołowo i po około kilometrze jesteśmy na miejscu; lub jadąc drogą krajową nr 6 Słupsk-Szczecin - 7 km za Słupskiem skręcamy zgodnie z kierunkowskazem na Swołowo do którego mamy jeszcze w tym momencie drogi 8 km.

Przed wsią od strony drogi Darłowskiej znajduje się niewielki parking przy wjeździe do Swołowa (w pobliżu boiska) - tam najlepiej zostawić samochód i dalej poruszać się pieszo.

Swołowo dzięki zachowanemu układowi przestrzennemu tzw. owalnicy można obejść dookoła i wyjść w tym samym miejscu z którego wyruszaliśmy. Mamy nadzieję że realizacja projektu rekonstrukcji zabytkowej zagrody Albrechta nr 8 w Swołowie spowoduje chęć jej zwiedzenia po otwarciu latem 2008 roku. W tym czasie pracownicy Muzeum Pomorza Środkowego będą mieli przygotowaną dla Państwa gotową ofertę kulturalną (w postaci wystaw, imprez folklorystycznych, filmowych, teatralnych itp.) a także kulinarną (w nowo otwartej gospodzie serwującej specjały pomorskiej kuchni.)

Strona internetowa została wykonana dzięki funduszom Unii Europejskiej. Copyright © 2006 - 2020, Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku