Ogłoszenie!

Stowarzyszenie Produktów Markowych Turystyki Wiejskiej „Słupia”

poszukuje

WOLONTARIUSZEK / WOLONTARIUSZY

do pracy przy projekcie „Zapomniane cmentarze Gminy Słupsk. Inwentaryzacja – rewaloryzacja – upamiętnienie”, realizowanym w ramach Programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa „Wspólnie dla Dziedzictwa” (edycja 2020).

W trakcie obozu wolontariackiego, który odbędzie się w dniach 7-11 września 2020 roku, uczestnicy będą:

– dokumentować cmentarze ewangelickie na terenie Gminy Słupsk (7-8 września),

– opracowywać zebrany materiał i poznawać Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie (9 września),

– prowadzić prace porządkowe na cmentarzu ewangelickim w Swołowie (10-11 września).

Zapewniamy bezpłatne noclegi, wyżywienie, przejazdy na terenie Gminy Słupsk oraz ubezpieczenie NNW.

Wolontariusze będą także uczestniczyć w warsztatach on-line z zakresu: specyfiki cmentarzy ewangelickich i ich losów po II wojnie światowej na Ziemiach Zachodnich, historii wsi Swołowo oraz praktyk ochrony dziedzictwa cmentarnego, które odbędą się w dniach: 2-4 września br.

Zwieńczeniem realizacji projektu będzie przygotowanie przez wolontariuszy, w trakcie pracy zdalnej, wystawy plenerowej, poświęconej zapomnianym nekropoliom Gminy Słupsk, która będzie prezentowana w Swołowie oraz w Głobinie (Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk).

Zgłoszenia przyjmowane są do 24 sierpnia br. na adres: a_stachowiak@o2.pl

Andrzej Stachowiak – koordynator projektu

Dofinansowano w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa – Wspólnie dla dziedzictwa