XII Konkurs na najlepszą pomorską nalewkę oraz VI Słupskie Święto Miodu

W tym roku zapowiada się wyjątkowo, gdyż impreza połączona jest z Dożynkami Gminy Słupsk. Z tego względu też, nie odbędzie się w „Zagrodzie Albrechta” jak co roku lecz w nowszej części muzeum, dzięki temu po południu swobodnie włączymy się w program dożynek. Biesiadę przy wyśmienitych nalewkach i miodach można będzie zacząć już od godziny 11:00, podczas trwania imprezy piknik kulinarny na miodzie i nie tylko.

Podczas imprezy, rozstrzygnięty zostanie konkurs na „Najlepszą Pomorską Nalewkę”. Swój udział potwierdziło kilkanaście gospodyń i gospodarzy z całego Pomorza, którzy przygotowali kilkadziesiąt owocowych i ziołowych napitków. Jury oceni ich kolor, klarowność i bukiet smakowy. Turyści, którzy przyjadą tego dnia do Swołowa będą mogli skosztować pomorskich trunków , a także spróbować tradycyjnych potraw i smakołyków przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich. Wstęp wolny.

Program imprezy

– sprzedaż produktów pszczelich z pasiek rejonu słupskiego
– możliwość degustacji i zakupu produktów wiejskich, nalewek, syropów,
miodu w słoiku i miodu z plastra, zakupu świec woskowych
– prezentacja rodziny pszczelej w szklanym ulu
– Prezentacja dawnego i nowoczesnego sprzętu pszczelarskiego. Degustacja miodu z plastra
– Jak postępować z miodem? – rady prezesa koła pszczelarzy
– Rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego pt.: „Pasieka miejsce niezwykłe”
– Wręczenie odznaczeń pszczelarskich PZP i wyróżnień dla pszczelarzy koła (ok. godz.13.00)
– Wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego (ok. godz. 15.00)
– Promocja sprzedaży bezpośredniej produktów pszczelich od pszczelarzy
– Promocja ogólnopolskiej akcji „Miód kupujesz pszczoły ratujesz”
– Rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą Pomorską nalewkę” (15:00)
– Zabawy i konkursy dla dzieci i dorosłych z pszczółką w tle, z nagrodami

Muzeum zaprasza do zwiedzenia wystawy czasowej pt „Rezerwat”. Wystawa powstała w ramach Programu badawczo-dokumentacyjnego „Uprawa roślin zielarskich i ich zastosowanie lecznicze na Pomorzu Środkowym”.

karta zgłoszenia i regulamin do pobrania poniżej: