Gęsina w Swołowie

W imieniu organizatorów informujemy o wydarzeniu i zapraszamy na Gęsinę do Swołowa!

W Swołowie udało nam się zbudować tradycję rodzinnego obchodzenia Narodowego Święta Niepodległości. Nieodłącznym elementem świętowania są domowe spotkania przy stole i serwowana podczas nich gęsina. Nasze wydarzenie ożywia obyczaje wspólnego celebrowania rocznicy odzyskania niepodległości, radośnie oraz z dumą, w otoczeniu rodziny i przyjaciół.

Dziękując Państwu, za to że jesteście częścią tradycji, że przekazujecie ją swoim dzieciom i wnukom serdecznie zapraszam do wspólnego świętowania w Swołowie 13 i 14 listopada.

Barbara Dykier – Wójt Gminy Słupsk

UWAGA: wydarzenie jest organizowane zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi.

WSTĘP WOLNY (z wyłączeniem wystaw Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie).

13 – 14 LISTOPADA / godz. 10:00 – 16:00 /
teren Zagrody nr 15 Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w SWOŁOWIE.

Wydarzenie to niezmiennie upowszechnia tradycję spożywania gęsiny w okolicach dnia Św. Marcina. Gęsina w Swołowie, to również okazja by poznać i degustować potrawy i wyroby z tego mięsa, uczestniczyć w targu produktów wiejskich z okolicy oraz w jarmarku rękodzieła. Jak zwykle obecnych będzie kilkudziesięciu wystawców ze swoimi gęsimi wyrobami.

Jak co roku na stoiskach będzie możliwość zakupu gęsiny w różnych odsłonach kulinarnych: gęsie okrasy, pierogi, smalce, gęsi pieczone, półgęski wędzone na zimno, galarety, pasztety, wędliny, zupy na gęsinie: czernina, brukwianka i wiele wiele innych…