Młot MS100 do Muzeum w Swołowie. Narzędzie i Pamiątka.

Wejdź i wesprzyj naszą zrzutkę ! —-> https://zrzutka.pl/4hxp2b

Jest takie miejsce na północy Polski. Swołowo. A konkretnie Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie. Piękne miejsce z duszą z którym już od lat współpracuję w ramach mojej działalności w Stowarzyszeniu Forum Kowalskie. Już od lat promujemy nasz fach i działamy dla integracji środowiska kowalskiego. Wielu młodych ludzi miało okazję się zarazić w Swołowie tą pasją.

I był z nami też Radek. Przemiły chłopak który przyjechał do nas jako młody gniewny zielony szczypiorek 🙂 Zbudował swoją kuźnię, zgromadził narzędzia, kupił młot.

Miał szansę być jednym z najlepszych w Polsce. Niestety odszedł w tragicznych okolicznościach. Jednakże jak to mówią non omnis moriar. Bo taka prawda. Chciałbym, aby w swołowskiej kuźni stanął młot należący wcześniej do Radka. MS100 z lat 60. Kawał dobrze utrzymanej i z pełną dokumentacją historii przemysłu oraz rzemiosła Polskiego.

I taki mam taki plan żeby ten młot, jako nieocenione narzędzie dalej służył kowalom i żeby nie zgnił w mrokach jakiegoś niegodnego warsztatu lub na złomie. Niech działa i pracuje. Niech pomaga nam krzewić kowalstwo a także będzie epitafium dla Radka. Młot zakupię jako osoba prywatna i przekażę nieodpłatnie na rzecz muzeum. Kwota pokrywa zakup i transport. Niestety nie ma nic za darmo. Tak więc jak możecie to pomóżcie kowalom 🙂

Tu link do Muzeum:

Dorzućcie się, wesprzyjcie naszą akcję:

https://zrzutka.pl/4hxp2b

Grzegorz Krasiński Forum Kowalskie