Aktualności

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 |

Dziecięca Zagroda „Podwórko opowieści”
22 Lipca 2017
Dziecięca Zagroda
„Podwórko opowieści”
22/23 lipca 2017

Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie zaprasza wszystkie dzieci wraz z opiekunami na wakacyjne spotkanie „Dziecięca Zagroda”. Tegoroczna odsłona to opowieść o dzieciństwie dawnych i obecnych mieszkańców Pomorza – opowieść o podwórkowych zabawach – tych zapomnianych i tych, wciąż jeszcze znanych, o wiejskich ścieżkach, którymi podążały dzieci, o dziecięcych obowiązkach, radościach, o dźwiękach, odgłosach i legendach, przy których dawniej dorastano.

W PROGRAMIE:

sobota 22 lipca, godz. 11.30 – 16.30
11.30 - BAJANIE NA SIANIE - podróż do pomorskiej krainy legend i dawnych opowieści - spektakl „Słupski Chłopczyk” wykona dla nas „Teatr Władca Lalek”.
12.30 - ENTELE PENTELE – dawne i współczesne wiejskie zabawy, gry, rymowanki, wyliczanki i zagadki z czasów, kiedy nasze babcie były małymi dziewczynkami i w wózkach woziły lale, a nasi tatusiowie skakali po drzewach i budowali skrytki i leśne szałasy.
13.30 - PIŁA, IGŁA I SZNUREK”– warsztaty rzemieślnicze, które pozwolą nam poznać, czym dawniej bawiły się dzieci – jak wyglądały zabawki naszych prababć i pradziadków, z czego były zrobione i jak je dziś samodzielnie wykonać.
15.30 - WARSZTATY PLASTYCZNE – dowiesz się, jak przy pomocy własnej wyobraźni, kartonu i pędzli stworzyć własną ekologiczną zabawkę.

niedziela 23 lipca, godz. 11.30 – 16.30
11.30 - BAJANIE NA SIANIE - bajkowa podróż do pomorskiej krainy legend, a w niej widowisko narracyjne „Opowieści babci i dziadka” w wykonaniu grupy „Jaworowi Ludzie”.
12.30 - ENTELE PENTELE – dawne wiejskie dziecięce zabawy muzyczne, gry, rymowanki, wyliczanki z czasów naszych prababć i pradziadków w akompaniamencie wiejskich instrumentów. Poprowadzą nas muzycy i bajarze „Jaworowi Ludzie”.
13.30 – FLECIKI, PISZCZAŁKI, KLEKOTKI – tym razem dowiemy się, na jakich instrumentach przygrywały dawniej dzieci i jak samemu wykonać prosty, przepełniony magią i dźwiękiem dawny wiejski instrument muzyczny.
13.30 – DŹWIĘKI BAŚNIOWEJ KRAINY W KRATĘ – podążając brukowanym podwórzem, przedzierając się przez gąszcz legend dotrzemy do wypełnionej zapachem siana stodoły i stworzymy własny muzealny audiobook – niezwykłą historię, którą wspólnie opowiemy i zagramy.
15.30 - ŚCIEŻKI WIEJSKICH URWISÓW – podążając tu i tam przez łąkę, ogródek, przez podwórko; zaglądając tu i siam do starej skrzyni, do babcinej spiżarni, do mysiej dziury, do pełnej szpargałów szafy i gdzie się jeszcze w starym, muzealnym gospodarstwie uda… staniemy się prawdziwymi poszukiwaczami wakacyjnych przygód i wiejskich dźwięków…

sobota i niedziela:
BAŚNIOWY OGRÓD ZABAW - pomiędzy starymi jabłoniami i gruszami, w ogrodzie i w sadzie, z widokiem na pola i pastwisko - drewniane koniki, bujawki, wędki z patyków, słomiane wianki, kram i drewniany domek do zabawy.
KIERMASZ ZABAWEK – ukochane, upragnione, proste i niezwykłe zabawki z drewna, z gliny, ze szmatek - takie, jakimi bawili się nasi pradziadkowie i takie wymyślone w naszych czasach, za to niezwykle pomysłowe, ekologiczne i wyjątkowe, jakich nie znajdziesz w żadnym sklepie…

cena biletu - 7 zł

Zapraszamy
"SŁUPSKI CHŁOPCZYK” - TEATR WŁADCA LALEK
22 Lipca 2017
Zapraszamy na na blisko godzinną zabawę, połączoną z odrobiną historii naszego regionu. W sobotę 22 lipca o godzinie 11.30 w "Zagrodzie Albrechta" odbędzie się widowisko teatralne pt: "SŁUPSKI CHŁOPCZYK”.

Fabuła przedstawienia osnuta wokół życiowych perypetii Słupskiego Chłopczyka, którego wizerunek pojawił się po raz pierwszy w 1925 roku na etykiecie produkowanego w Słupsku sera typu camembert. Był najsłynniejszym produktem ówczesnej mleczarni. Osiągnął tak wysoką popularność, że już w latach XX wieku układano o nim wierszyki, wydawano pocztówki, śpiewano piosenki.
Po ponad 60 latach Słupski Chłopczyk ponownie rusza w drogę, tym razem w kolorowym, rozśpiewanym spektaklu, dzięki któremu młodzi i nieco starsi widzowie mogą się przekonać, jak wiele jest prawdy w porzekadle "cudze chwalicie, swego nie znacie".

Reżyseria: Urszula Szydlik-Zielonka
Scenografia i scenariusz: Przemysław Laskowski
Obsada: Urszula Szydlik-Zielonka, Przemysław Laskowski


TEATR WŁADCA LALEK


Zapraszamy
Swołowo wyróżnione !
30 Czerwca 2017
Swołowo wyróżnione w konkursie Komisji Europejskiej. „Unikalny obszar kulturowy Pomorza”

Projekt EDEN, który koordynuje Komisja Europejska, opiera się na organizowanych każdego roku krajowych konkursach, w których wyłaniane są modelowe ośrodki turystyczne. W polskiej części konkursu, w tym roku wyróżnione zostało Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie, które jest oddziałem słupskiego Muzeum Pomorza Środkowego.

Podjęte przez muzeum starania spowodowały, iż „Kraina w Kratę" stała się unikalnym obszarem, w którym kultywowane są tradycje i dziedzictwo kulturowe Pomorza, a różnorodność oferty przyciąga turystów z kraju i zagranicy cały rok.

Projekt EDEN został uruchomiony przez Komisję Europejską w 2006 roku. Każdego roku wybierany jest temat oraz po jednym ośrodku turystycznym z każdego kraju uczestniczącego. W projekcie uczestniczy 27 krajów z UE oraz państw stowarzyszonych. Każdy kraj uczestniczący w projekcie organizuje konkurs wewnętrzny (krajowy), którego celem jest wybranie, w oparciu o ustalone kryteria, jednej destynacji i zgłoszenie jej do Komisji Europejskiej. Koordynatorem polskiej edycji konkursu od 2009 roku jest Polska Organizacja Turystyczna (POT).
Dwa Światy - Jedna Nić
15 Czerwca 2017
DWA ŚWIATY – JEDNA NIĆ
Niejedna starsza kobieta pamięta jeszcze z młodości jesienne wieczory przepełnione miarowym stukotem kołowrotka… Wielu z nas wydaje się, że to opowieści o tradycji, która przetrwała już tylko w ludzkich wspomnieniach. Czy na pewno? Dziś ręczne przędzalnictwo staje się nową, zrodzoną na fundamentach dawnej, coraz szerzej popularyzowaną umiejętnością. Czy to nowa tradycja? Moda na rekonstruowanie umiejętności naszych przodków?
O zerwaniu nici tradycji i wprowadzeniu jej na nowo w ruch koła czasu – o dawnym i współczesnym przędzalnictwie ręcznym - opowiemy w naszym nowym programie edukacyjno-artystycznym „DWA ŚWIATY - JEDNA NIĆ”.
W cyklu kilkunastu spotkań od czerwca do listopada bieżącego roku poznawać będziemy tajniki dawnego wiejskiego przędzalnictwa ręcznego – na wrzecionie i na kołowrotku oraz jego współczesną odsłonę – charakter, miejsce w kulturze oraz możliwości wykorzystania we współczesnym nurcie rękodzielniczym i rekonstrukcyjnym. Czekają na nas prelekcje, prezentacje eksponatów, projekcje filmów etnograficznych, warsztaty rękodzielnicze, spotkania z prządkami starszego pokolenia oraz ze współczesnymi instruktorkami, które umiejętność przędzenia wykorzystują w swojej pracy zawodowej.
W trakcie zaplanowanych spotkań będziemy również zgłębiać w stopniu podstawowym dziedziny, historycznie związane z tradycjami przędzenia nici na wsi – obróbkę i przygotowanie surowca zwierzęcego i roślinnego do przędzenia, barwierstwo naturalne, dziewiarstwo, tkactwo, druk na płótnie oraz krawiectwo.
Po nitce do kłębka prześledzimy historię tradycji przędzalnictwa od dawnych wieków, aż do współczesności oraz możliwości przetwarzania tej tradycji na potrzeby współczesnej kultury – od wrzeciona do etnodizajnu.

Czekamy na zgłoszenia chętnych uczestniczek z terenu powiatu słupskiego.
Kontakt: Magdalena Lesiecka
tel. 795 100 274

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


HARMONOGRAM SPOTKAŃ „DWA ŚWIATY – JEDNA NIĆ”
czerwiec – listopad 2017

L.P. DATA ZAKRES DZIAŁAŃ PROWADZĄCY
1. 24/25 czerwca Prelekcja,
projekcja filmu etnograficznego,
warsztaty obróbki włókna zwierzęcego, warsztaty przędzenia na kołowrotku Magdalena Lesiecka
2. 8/9 lipca Prelekcja,
projekcja filmu etnograficznego,
warsztaty obróbki włókna zwierzęcego, warsztaty przędzenia na kołowrotku Bożena Budzeń
Magdalena Lesiecka
3. 29/30 lipca Prelekcja,
Warsztaty przędzenia na wrzecionie i na kołowrotku Justyna Karolczak
4. 2/3 września Prelekcja,
Warsztaty barwienia naturalnego Katarzyna Schmidt - Przewoźna
5. 16/17 września Prelekcja,
Projekcja filmu etnograficznego,
Warsztaty dziewiarstwa Sabina Stolarska
6. 21 września Pokaz umiejętności przędzalniczych uczestniczek w ramach Światowego Dnia Przędzenia w Miejscach Publicznych Z udziałem wszystkich uczestniczek
7. 23/24 września Prelekcja,
Warsztaty przędzenia na wrzecionie i na kołowrotku Elżbieta Reglińska
8. 30 września/1 października Prelekcja,
projekcja filmu etnograficznego,
warsztaty tkactwa Magdalena Lesiecka
9. 13 października Prelekcja,
Warsztaty drukarstwa ludowego na płótnie Magdalena Lesiecka
10. 14/15 października Prelekcja,
Projekcja filmu etnograficznego,
Warsztaty krawiectwa Natalia Buka
11. 28/29 października Prelekcja,
Projekcja filmu etnograficznego,
Warsztaty obróbki włókna roślinnego,
Warsztaty przędzenia na kołowrotku Magdalena Lesiecka
12. 10 listopada Warsztaty przędzenia na kołowrotku Magdalena Lesiecka
13. 11 listopada Pokaz umiejętności przędzalniczych uczestniczek w ramach imprezy folklorystycznej „Na Świętego Marcina Najlepsza Pomorska Gęsina”
spotkanie z prządkami starszego pokolenia Z udziałem wszystkich uczestniczek
14. 26 listopada Podsumowanie programu,
spotkanie z prządkami starszego pokolenia,
prezentacje materiału filmowego i nagrań dźwiękowych – zapis wspomnień mieszkańców regionu Magdalena Lesiecka


Dzień Dziecka w Swołowie
01 Czerwca 2017
W dniach 31 maja i 1 czerwca w Zagrodzie Albrechta odbędą się warsztaty etnograficzne. Będzie można skorzystać jednocześnie z czterech wybranych paneli warsztatowych – ziołowy, tkacki, muzyczny i zwierzątka w zagrodzie. Pomiędzy warsztatami będzie możliwość zakupienia ciepłych racuszków, jak również przez cały dzień udostępniamy ognisko z podwieszanym grillem. Zajęcia będą odbywały się w trzech turach - o godzinie 10:00, 11:00 i 12:00. Oferta skierowana jest do szkół podstawowych i grup zorganizowanych.

kontakt - 785 993 597
Negocjacje ws. najmu gospody - zapraszamy
26 Kwietnia 2017
Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku przeznacza do wynajmu obiekt użytkowy – Gospody „Pod wesołym Pomorzaninem”. o powierzchni 234,72 m2 położonego na terenie Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie

1. Przedmiot najmu jest przeznaczony na ściśle określoną w sezonie od maja/czerwca do października/listopada działalność gospodarczą związaną z prowadzeniem gastronomii. Gospoda jest obiektem wolnostojącym, dwukondygnacyjnym, wyposażonym w sieci: wodociągową, elektryczną, kanalizacyjną oraz ciepłą wodę użytkową. Gospoda jest ogrzewana olejem opałowym poprzez system nagrzewnic z odzyskiem ciepła. Sala konsumpcyjna wyposażona dodatkowo w grzejniki podłogowe. Zaplecze kuchenne posiada wentylację. Obiekt jest chroniony i monitorowany przez Firmę zajmującą się ochroną mienia.
Ogółem powierzchnia użytkowa podlegająca wynajęciu wynosi 234,72 m2.

Gospoda „Pod wesołym Pomorzaninem” jest kompleksowo wyposażona w meble, sprzęt gastronomiczny, sprzęt AGD, przystosowana do prowadzenia wskazanej w ogłoszeniu działalności usługowej.
2. Najemca oprócz czynszu, którego cena wywoławcza wynosi 500,00 netto będzie pokrywał pełne koszty związane z eksploatacją przedmiotu najmu, w tym m.in.: energię elektryczną, dostawę zimnej i ciepłej wody, wywóz nieczystości stałych i płynnych, oczyszczanie separatora tłuszczu, ogrzewanie obiektu.
3. Termin prowadzenia negocjacji ustala się na dzień 08.05.2017r. Rozpoczęcie rozmów od godz. 12:00 w Muzeum Pomorza Środkowego W Słupsku ul. Dominikańska 5-9, 76-200 Słupsk (Gabinet Dyrektora). Potwierdzenie udziału należy zgłosić telefonicznie na numer 59 842-40-81 lub faksem na numer Fax: 59 842-65-18 lub pisemnie na adres zamawiającego do dnia 08.05.2017r. do godziny 10:00 .
4. Tematem negocjacji będzie:
4.1. wysokość czynszu najmu
4.2. koncepcja prowadzenia gospody
4.3. przykładowe menu związane z kuchnią pomorską
Dyrektor
Muzeum Pomorzan Środkowego
w Słupsku

Niedziela Palmowa
09 Kwietnia 2017
NIEDZIELA PALMOWA
Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie oraz Gmina Słupsk zapraszają
na wspólne świętowanie Niedzieli Palmowej 9 kwietnia 2017 roku.
Tradycje i zwyczaje wielkanocne pomorskich wsi to różnorodna, złożona i bogata historia. To historia tradycji przywiezionych z różnych zakątków Polski, tradycji niezwykle interesujących ale coraz bardziej odległych, ulegających przeobrażeniu i niejednokrotnie zapomnieniu. Obchody Niedzieli Palmowej w muzeum w Swołowie będą znakomitą okazją do zagłębienia się w symbolikę oraz charakter obrzędowości wielkanocnej. Pomogą nam poznać i lepiej zrozumieć zarówno te dawne, pielęgnowane przez wiele kolejnych pokoleń, tradycje i zwyczaje, jak i te, które tworzymy dziś.

Szczegółowy program: 10.00 – 16.00

11.00 MSZA ŚWIĘTA w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Swołowie,
po zakończeniu Mszy procesja z palmami do siedziby Muzeum.
10.00 - 16.00 KIERMASZ RĘKODZIEŁA – stoiska przygotowane przez lokalnych twórców i rękodzielników – pisanki, palmy, kwiaty z bibuły, koszyki, szydełkowe ozdoby, zabawki, wyroby drewniane i ceramiczne i wiele innych barwnych niespodzianek „na zająca”.
10.00 - 16.00 TARG PRODUKTÓW WIELKANOCNYCH - stoiska kulinarne przygotowane przez koła gospodyń wiejskich oraz lokalnych amatorów dobrego smaku – swojskie wędliny, pasztety, kiełbasy, żur, jaja, wielkanocne baby, mazurki, domowy chleb, masło i inne specjały.
11.00 - OPROWADZANIE PO WYSTAWIE CZASOWEJ: „Zasmakuj w formie. Pomorskie formy cukiernicze”.
12.00 - 15.00 POKAZ I WARSZTATY WYPIEKU PIECZYWA OBRZĘDOWEGO – DROŻDŻOWEGO BARANKA WIELKANOCNEGO.
12.00 – 15.00 POKAZ WYROBU MASŁA ORAZ WARSZTATY ODCISKANIA MAŚLANEGO BARANKA WIELKANOCNEGO.
12.00 - 15.00 – POKAZ TRADYCYJNEGO BARWIENIA JAJ.
12.00 - 15.00 POKAZY I WARSZTATY PISANKARSKIE – tworzenie drapanek, woskowych pisanek i oklejanek z sitowia.
12.00 - 15.00 POKAZY I WARSZTATY PAPIEROPLASTYKI OBRZĘDOWEJ – tworzenie kwiatów z bibuły oraz palm.
12.30-16.00 PREZENTACJE PALM uczestników V Pomorskiego Konkursu na Palmę Wielkanocną.
15.00 - ROZSTRZYGNIĘCIE V POMORSKIEGO KONKURSU NA TRADYCYJNĄ PALMĘ WIELAKNOCNĄ.
16.00 ZAKOŃCZENIE IMPREZY.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w V Pomorskim Konkursie na Tradycyjną Palmę Wielkanocną.
Organizowany konkurs jest zwieńczeniem naszych starań zmierzających do podtrzymania, ocalenia i przywrócenia interesujących, choć niejednokrotnie zapomnianych, tradycji i umiejętności. Pełni nadziei, że przedsięwzięcie podjęte przez Muzeum przyczyni się do ożywienia tradycji wielkanocnych zapraszamy osoby indywidualne, sołectwa, koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia oraz wszystkich zainteresowanych z terenów Pomorza do zgłaszania własnoręcznie wykonanych palm wielkanocnych do muzeum w Swołowie.
Uroczyste rozstrzygnięcie V Pomorskiego Konkursu na Tradycyjną Palmę Wielkanocną oraz wręczenie nagród nastąpi w Niedzielę Palmową 9 kwietnia 2017 roku w Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie.
Regulamin i karta zgłoszeni poniżejregulamin_konkursowy_2017.doc 
karta_zgloszeniowa_2017.doc 
Otwarcie wystawy "Zasmakuj w Formie"
01 Kwietnia 2017
Wystawa prezentuje formy cukiernicze wykorzystywane w cukierniach, piekarniach, jak również w gospodarstwach domowych Pomorza przełomu XIX i XX wieku.

W dniu otwarcia wystawy będzie można uczestniczyć w warsztatach wypieku z form cukierniczych, które poprowadzi pani Karola Bober. Kolekcjonerka form jak i znawczyni tradycyjnych pomorskich wypieków, podzieli się z nami starymi przepisami i wieloletnim doświadczeniem wypiekania z formy.

Przy okazji ekspozycji form, przywołane zostają tradycyjne pomorskie przepisy na baby, pierniki, leguminy, które ze względu na dowody swojej wieloletniej tradycji wpisane zostały na listę tradycyjnych produktów regionalnych Pomorza.

Prezentowane eksponaty pochodzą z prywatnych zbiorów pani Karoli Bober z Lipusza, Muzeum Strefa Historyczna Wolne Miasto Gdańsk, prowadzonego przez Towarzystwo Przyjaciół Gdańska oraz z piekarni rodziny Wentów.

Sponsorem wystawy jest firma Dr.Oetker.
„INSPIRACJE OD STÓP DO GŁÓW”
21 Stycznia 2017
Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie
serdecznie zaprasza
w sobotę 21 stycznia, o godzinie 12.00
na otwarcie wystawy:
„INSPIRACJE OD STÓP DO GŁÓW”

Wystawa stanowi zwieńczenie spotkań edukacyjno-artystycznych „OD STÓP DO GŁÓW UBRANI W TRADYCJĘ”, realizowanych w Pracowni Tkackiej w Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie od stycznia do grudnia 2016 roku.
Cykl spotkań obejmował wykłady, prezentacje filmów, pokazy i warsztaty rękodzieła. Wystawa prezentuje zbiór blisko 90 prac wykonanych przez 36 uczestniczek. Prezentowane na wystawie prace wykonane zostały w ramach warsztatów z zakresu tkactwa, hafciarstwa, filcowania oraz krawiectwa. Dzięki zastosowaniu tak zróżnicowanych technik, powstały interesujące przykłady różnorodnych współczesnych elementów damskiej garderoby „od stóp do głów” – obuwia, fartuchów, chust, szali, rękawiczek, biżuterii, kapeluszy inspirowanych tradycyjnym rzemiosłem, czy oryginalnymi elementami wiejskiego ubioru codziennego i odświętnego z terenów Pomorza oraz różnych regionów Polski.
Wystawa czasowa „Inspiracje od stóp do głów” wkomponowana została w stałą wystawę „Tkactwo na Pomorzu”, tworząc niezwykłą mozaikę tradycji i współczesności. Obok tradycyjnych butów wykonanych z wojłoku odnajdujemy na wystawie nowoczesne kapcie wykonane z wełny owczej techniką filcowania, czy tkany szal odtwarzający raport pasiaka opoczyńskiej zapaski. Połączenie w prezentowanych pracach elementów ludowego wzornictwa, tradycyjnych materiałów, technik rękodzielniczych ze współczesnymi trendami w modzie ukazuje nowoczesne spojrzenie na kwestie dawnego i współczesnego ubioru oraz możliwości artystyczne i kierunki rozwoju etnodizajnu.

Otwarciu wystawy towarzyszyć będą muzyczne prezentacje:

„Kołowrót”
skład: Ksenia Gwardiak, Magdalena Lesiecka
śpiew

Kołowrót to brzmienie dwóch kobiecych głosów będące echem dawnych wiejskich tradycji śpiewaczych - powracających, obiegających, krążących, podejmowanych przez kolejne pokolenia. To brzmienie pieśni śpiewanych przed stu laty w różnych zakątkach Polski i Białorusi. Pieśni z wiejskich zagród, polnych dróg i z pastwisk. Pieśni wplecionych dawniej w rytm codziennej pracy przy kuchni, przy krośnie, przy kołowrotku, zaplątanych pomiędzy nitkami lnu i wełny. Pieśni, którymi warto się dzielić, bo mimo upływu czasu, rozbrzmiewają w nich niezmiennie te same ludzkie pragnienia, myśli i potrzeby. Ballady i krótkie przyśpiewki, kołysanki i zawołania – o szczęśliwej i o nieszczęśliwej miłości, o utracie i odnalezieniu, o narodzinach i o śmierci.


"Olszyna"
skład: Olga Hanowska
skrzypce barytonowe, skrzypce violinowe, looper

Projekt jest inspiracją nagrań terenowych pochodzących z płyty "Cassubia Incognita"
Projekt powstał jako pochodna fascynacji sztuką wiejskiej wiolinistyki niezwykłych muzykantów. Solistyczne brzmienie skrzypiec wspierane jest nowoczesnym "bębnem obręczowym" o nazwie looper, który służy jako sekund i basy. Projekt jest samodzielną próbą zmierzenia się z własną liryką, interpretacją ludowości regionu Pomorza, który zatracił nijako swój rys i niewiele wiadomo o jego historii. "Olszyna" to kobiecy głos, pieśni pełne liryki i westchnień. Absolutnie tajemne dźwięki, skrzypki grane subtelnie, śpiewnie, z przekąsem i zwadą. "Olszyna" maluje dźwiękami wieś , która istnieje tylko w ludzkim wyobrażeniu, nigdy nie jest i nie była tak piękna.
Skrzypce barytonowe, wiolinowe, niewykształcone, absolutnie folkowe.
Siłą tej muzyki jest jej wrażliwość i minimalizm, wzorowany na polnym, jednoosobowym śpiewie ptaka.

Wystawa będzie czynna od 21 stycznia do 19 lutego 2017 roku.

Serdecznie zapraszamy!

Ferie zimowe
16 Stycznia 2017
W ferie zimowe Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie zaprasza do skorzystania
z pakietu promocyjnego, który zawiera wybraną lekcję muzealną, zwiedzanie muzeum
(we własnym zakresie), ognisko, przejażdżki bryczką lub saniami (w zależności od pogody).

Pakiet: 15 zł

Lekcje do wyboru na stronie:
http://www.muzeum.swolowo.pl/oferta_edukacyjna.html

Kontakt tel. 785993597 lub 598119410

Zapraszamy!

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 |
Strona internetowa została wykonana dzięki funduszom Unii Europejskiej. Copyright © 2006 - 2020, Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku